Znovu môžeme trénovať ! – dôležitý oznam

Milí rodičia našich detí a športovcov

Dnes vláda SR schválila opätovné otvorenie vonkajších športovísk od stredy, 22.4.2020, čo pre nás znamená opätovné spustenie tréningov v Ružinovskej Tenisovej Akadémií Nevädzová.

TENISOVÉ TRÉNINGY
Tréningy plánujeme spustiť naskôr v pondelok, 27.4.2020, nakoľko čakáme na presné usmernenie od kompetených autorít (hlavný hygienik SR, vláda SR a pod.). Tak isto v súčasnosti prebieha na väčšine tenisových ihrísk prechod zo zimnej sezóny na letnú, ktorého súčasťou je aj výmena/oprava povrchu. Zvažujeme aj zatiaľ dočasnú zmenu -> trénovali by sme aj na tenisových ihriskách na ZŠ Nevädzová (komunikujeme o tejto možnosti s vedením školy) aby sme vedeli pokryť čo najviac tréningov.
V priebehu tohto týždňa Vás budeme všetkých jednotlivo telefonicky kontaktovať hneď, ako bude k dispozícií usmernenie, za akých podmienok budeme môcť ako akadémia fungovať, nakoľko očakávame výrazné zásahy do formy tréningov – max. počet ľudí na ihrisku, povinné dodržiavanie vzdialenosti, prekrytie dýchacích ciest, meranie teploty pred tréningom a pod. a potrebujeme sa prispôsobiť.
IDE O ZDRAVIE NÁS VŠETKÝCH A PRETO CHCEME K MOŽNOSTI OPÄTOVNÉHO TRÉNOVANIA PRISTÚPIŤ ČO NAJZODPOVEDNEJŠIE, ABY SME O TÚTO MOŽNOSŤ NEPRIŠLI NA VEĽMI DLHÝ ČAS. NAŠIM PRVORADÝM ZÁUJMOM JE BEZPEČNOSŤ A ZDRAVIE VÁS A VAŠICH DETÍ.
Pevne veríme, že už čoskoro sa budeme môcť aspoň v obmedzenej forme stretnúť na ihrisku.

FLORBAL + TENISOVÁ A FLORBALOVÁ PRÍPRAVKA
Nakoľko naše tréningy prebiehali v telocvičniach a uzatvorených priestoroch, ktoré ostávajú zatvorené, nevieme zatiaľ spustiť tréningy tak, ako ste boli zvyknutý. Tak isto florbal nie je “bezkontaktný šport”, preto na tieto športy sa FÁZA 1 nevzťahuje.
Nakoľko sú ale vonkajšie športoviská od stredy, 22.4.2020 otvorené, pokúsime sa pre vaše deti pripraviť alternatívu k našim tréningom tak, aby deti neprišli ani o minútu navyše športovania s nami. 
Ako som napísal vyššie – IDE O ZDRAVIE NÁS VŠETKÝCH A PRETO CHCEME K MOŽNOSTI OPÄTOVNÉHO TRÉNOVANIA PRISTÚPIŤ ČO NAJZODPOVEDNEJŠIE, ABY SME O TÚTO MOŽNOSŤ NEPRIŠLI NA VEĽMI DLHÝ ČAS. NAŠIM PRVORADÝM ZÁUJMOM JE BEZPEČNOSŤ A ZDRAVIE VÁS A VAŠICH DETÍ – preto hľadáme čo najlepšiu alternatívu k našim tréningom. 
V priebehu budúceho týždňa sa s Vami osobne telefonicky spojíme a dohodneme si ďalšie tréningy.

Poďakovanie Vám všetkým
Chcem sa každému jednému z Vás poďakovať za Váš prístup v týchto mimoriadnych časoch. Dostali sme veľa podporných telefonátov, mailov, správ aj videorozhovorov 🙂 Niektorí z Vás s nami dokonca už 5 týždňov cvičia so svojimi deťmi s našimi on-line cvičeniami. Za 5 týdňov sme spolu odcvičili 7460 cvikov. A každý deň nám chodia videá s ďalšími cvičeniami 🙂
Od nového školského roka sme mali pre Vás a pre Vaše deti pripravené nové aktivity -> flag football na ihrisku ZŠ Nevädzová a plánovali sme otvoriť aj tréningy beach tenisu – veľmi zaujímavej forme tenisu, ktorý sa hrá na piesku. Viaceré Vaše deti sa na to veľmi tešili. Nakoľko ale nastala mimoriadna situácia, neviem či sa nám podarí s týmito novými aktivitami začať. Verím však, že toto leto ukáže, že od septembra budeme môcť pokračovať v našej dlhoročnej práci a dokonca ju vylepšiť.
Pevne verím, že sa všetci čoskoro opäť uvidíme na tréningoch, turnajoch či letných kempoch v plnom zdraví a nadšením, že sa môžeme nadýchnuť čerstvého vzduchu a opät si zchuti zašportovať.

Adam Križánek
Riaditeľ RTAN

Pridaj komentár

Your email address will not be published.